Kúpacie sudy

Kúpacia kaďa je vynikajúci a zdraviu prospešný prostriedok pre relax na chate, chalupe alebo doma. Kúpacie kade sú určené na kúpanie v zime, keď sú teploty vonku pod nulou za účelom zahriatia a v lete za účelom ochladenia pri vysokých teplotách. Účinky kade na kúpanie umiestnenej vonku v zime sa dajú prirovnať k saunovaniu, pričom nedýchate horúci vzduch z uzavretého priestoru sauny ale čerstvý vzduch bohatý na kyslík, najmä ak je kaďa umiestnená v exteriéri. Nerezové kúpacie kade majú nespornú výhodu z hygienického hľadiska, a nie je nutné tak často meniť vodu, ako v drevených kúpacích sudoch. Ich vnútorné tvarovanie zároveň nevyžaduje tak veľký objem vody a tým napomáha k šetreniu s vodou. Menej vody pri rovnakom priemere – (počte osôb, pre ktorý je určená kúpacia kaďa alebo kúpací sud) znamená aj menej energie potrebnej na vyhriatie na požadovanú teplotu.

Kapacita kade

Počet osôb, pre ktorý je vhodná nerezová kaďa je závislý od jej priemeru. Nerezové kúpacie kade vyrábame v priemeroch 160, 180 a 200 cm a sú vhodné pre 2-4 osoby, 6-8 alebo 8-10, prípadne 12 osôb.

Priemer kade

Priemer nerezovej kade

160 cm

pre 4 osoby

180 cm

pre 6-8 osôb

200 cm

pre 8-10 osôb

Vykurovanie nerezovej kade na kúpanie

Kúpacie sudy je možné vykurovať tromi spôsobmi: kotlom na pevné palivo, elektrickým vykurovaním alebo kombinovaný vykurovaním – kotlom na pevné palivo a zároveň elektrickým vykurovaním.

Vykurovanie drevom

kúrenie na drevo

Elektrické vykurovanie

elektrické kúrenie

Kombinované kúrenie

kombinované kúrenie

Umiestnenie kotla

Kotol kúpacej kade môže byť umiestnený v jej vnútri alebo ako samostatne stojaci. Vonkajší kotol je spojený s kaďou prepojovacími hadicami.

Vonkajší kotol

Vonkajší kotol

Vnútorný kotol

Vnútorný kotol

Umiestnenie vyhrievania

Slaná voda

q
Pokiaľ chcete pri používaní kúpacieho sudu používať morskú, alebo slanú vodu je tento zámer dôležitý pri výrobe kúpacieho sud.

AISI 304L

Štandardný nerezový materiál, v ktorom nie je možné používať slanú ani morskú vodu

AISI 316L

Nerezový materiál, v ktorom je možné používať morskú vodu a slanú vodu (resp. chemicky upravovanú vodu).