Kúpacie sudy

Kaďa na kúpanie

Kúpacia kaďa je vynikajúci a zdraviu prospešný prostriedok pre relax na chate, chalupe alebo doma. Kúpacie kade – kúpacie sudy sú určené na kúpanie v zime, keď sú teploty vonku pod nulou za účelom zahriatia a v lete za účelom ochladenia pri vysokých teplotách. Účinky kade na kúpanie umiestnenej vonku v zime sa dajú prirovnať k pobytu v saune (saunovaniu), pričom nedýchate horúci vzduch z uzavretého priestoru sauny ale čerstvý vzduch bohatý na kyslík, najmä ak je kaďa umiestnená v exteriéri.

Nerezové kúpacie kade majú nespornú výhodu z hygienického hľadiska, a nie je nutné tak často meniť vodu, ako v drevených kúpacích sudoch. Ich vnútorné tvarovanie zároveň nevyžaduje tak veľký objem vody a tým napomáha k šetreniu s vodou. Menej vody pri rovnakom priemere – (počte osôb, pre ktorý je určená kúpacia kaďa alebo kúpací sud) znamená aj menej energie potrebnej na vyhriatie na požadovanú teplotu.

Nerezová kúpacia kaďa v altánku
Nerezová kúpacia kaďa

Kapacita kade na kúpanie

Počet osôb, pre ktorý je vhodná nerezová kaďa je závislý od jej priemeru. Nerezové kúpacie kade vyrábame v priemeroch 160, 180 a 200 cm a sú vhodné pre 2-4 osoby, 6-8 alebo 8-10, prípadne 12 osôb.

Priemer kade na kúpanie

Priemer nerezovej kade

160 cm

pre 4 osoby

180 cm

pre 6-8 osôb

200 cm

pre 8-10 osôb

Vykurovanie nerezovej kade na kúpanie

Kúpacie sudy je možné vykurovať tromi spôsobmi: kotlom na pevné palivo, elektrickým vykurovaním alebo kombinovaný vykurovaním – kotlom na pevné palivo a zároveň elektrickým vykurovaním.

Vykurovanie drevom

kúrenie na drevo

Elektrické vykurovanie

elektrické kúrenie

Kombinované kúrenie

kombinované kúrenie

Umiestnenie kotla

Kotol kúpacej kade môže byť umiestnený v jej vnútri alebo ako samostatne stojaci. Vonkajší kotol je spojený s kaďou prepojovacími hadicami.

Vonkajší kotol

Vonkajší kotol

Vnútorný kotol

Vnútorný kotol

Umiestnenie vyhrievania

Slaná voda

q
Pokiaľ chcete pri používaní kúpacieho sudu používať morskú, alebo slanú vodu je tento zámer dôležitý pri výrobe kúpacieho sud.

AISI 304L

Štandardný nerezový materiál, v ktorom nie je možné používať slanú ani morskú vodu

AISI 316L

Nerezový materiál, v ktorom je možné používať morskú vodu a slanú vodu (resp. chemicky upravovanú vodu).